CEBORA KING STAR 400 TS

İnverter multiproses MIG/MAG-TIG-MMA, hava soğutmalı

 

Şebeke Gerilimi

:

400V 50/60 Hz %+15/-20

 

Giriş Gücü

:

17,7 KVA 40%
15,7 KVA 60%
13,4 KVA 100%

Kaynak Sırasında Oluşan Azami-Asgari Güç

:

10 ÷ 400A

Çalışma Döngüsü

:

400 A 40%
370 A 60%
340 A 100%

Kademeli Ayar

:

Elektronik

Kullanılacak Tel Boyutları

:

Çelik 0,6/0,8/0,9/1,0/1,2/1,6

Alüminyum 0,9/1,0/1,2/1,6

Paslanmaz 0,8/0,9/1,0/1,2/1,6

Cu-Si%3 0,8/0,9/1,0/1,2

Cu-Al8 (AlBz8) 0,8/1,0/1,2/1,6
Özlü tel 1,2/1,6

Azami Tel Makara Boyutları

:

ø 300 mm/15 Kg

Koruma Sınıfı

:

IP 23 S

Ağırlık

:

120 Kg

Boyutlar

:

588X1120X1380 h

İnvertör teknolojisinin MIG/MAG teknolojisi ile buluştuğu % 40’ta 400 Amper, sinerjik, isteğe göre pulse ve double (çift) pulse ile pulseli TIG fonksiyonu yüklenebilen kaynak makinasıdır. Çok inceden, çok kalına her türden metal, paslanmaz metal, alüminyumun kaynağına kadar çok hassas MIG/MAG kaynağı yapma özelliğine sahip olan CEBORA KING STAR 400 TS, bu özelliklerinden ayrı olarak TIG ve MMA (elle ark) kaynağı yapabilme özelliklerine sahiptir. Sahip olduğu yüksek çalışma kapasitesiyle günümüz sanayisinde en ağır şartlarda dahi kullanıcılarına sorunsuz bir kaynağın güvencesini veren KING STAR 400 TS, siyah metal ve paslanmaz metallerin ve alüminyum malzemelerin kaynağında çapaksız bir kaynağın garantisini vermektedir.

Makina üzerinde yer alan 7 inçlik dokunmatik ekran ve tek düğme sayesinde ayar yapmak son derece kolaydır.

Makinadaki HD (high deposit-fazla tel yığma) programları sayesinde tel hızı (yani amper), voltaj değişmeksizin arttırılabilmektedir. Bu da –özellikle dolgu kaynağında- daha ekonomik ve rekabetçi kaynak prosesi temin etmektedir.

MIG ROOT (kök paso) kaynak programı vasıtasıyla, boru kaynağı gibi kök paso ihtiyacı olan kaynak proseslerinde (azami 5 mm boşluk ile) ilk paso veya yüksek kaliteli dikey kök paso kaynağı mümkün olabilmektedir. Buna ek olarak, isteğe bağlı olarak yüklenebilen sıçtantı azaltıcı sistem ile özellikle 3 mm'e kadar olan SG2, SG3 ve SS308L malzemelerde düşük ısı girdisiyle sıfır sıçrantılı kaynak yapabilmek mümkündür.

MIG Brazing özelliği ile, farklı tipte malzemelerin birbirine lehimlenmesi mümkündür.

Sistem kalibrasyon prosedürü, bağlı bulunan torcun özelliklerinden makina ile güç kaynağı arasındaki ara pakete kadar bütün kaynak parametreleri ve değişkenleri üzerinde ayar yapmaya olanak tanır.

Alüminyum gövdesiyle daha hafif ve kullanışlı, 4 makaralı (37 mm) tel sürme pleyti ile donatılmıştır. Farklı tel çapları için geliştirilmiş renk kodu sistemi ile doğru makara seçimi kolaylaştırılmıştır.

Opsiyonel pulse özelliğinin, bilimsel olarak yapılan çalışmalar neticesinde kullanıcılarına, çok kalın metallerin kaynağında diğer yarı-mekanik MIG/MAG kaynak makinaları ile yapılan kaynak işlemlerinden daha yüksek bir kaynak kalitesine ve daha iyi bir nüfuziyet sağladığı kabul edilmiştir. Makina kalın metallerin kaynağındaki yüksek kaynak performansını aynı zamanda da ince malzemelerin kaynağında da rahatlıkla göstermektedir. Double pulse (çift pulse) özelliği ise çok ince metallerin kaynağında dahi mümkün olan en az deformasyonu malzemeye vererek mükemmel bir kaynak dikişi ve nüfuziyete olanak sağlamaktadır.

Makinadaki stabil ark boyu ayarlama özelliği sayesinde kaynaklanacak bölgede yapılacak kaynağın dikiş kalınlığından ön gaz ve son gaz ayarlarına, krater doldurma özelliğinden kaynak kep yüksekliğine kadar birçok parametre kolaylıkla operatör tarafından ayarlanabilmektedir. Ark boyu ayarlama özelliği sayesinde makina, ulaşılması zor köşe kaynaklarında dahi kullanıcılarına çok büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

Makinada, değişik kaynak programlarını hafızaya alma, istenilen programı çağırma gibi ve istenilen programı silme gibi özelliklerin yanısıra, Wi-Fi, LAN, 2xUSB girişleri sayesinde kontrol paneli, uzaktan kumanda, akıllı maske gibi cihazlar bağlanabilir; veri ve program güncellemesi ile yedekleme yapılabilir. Kaynak süreci kablosuz bilgisayar/tablet/telefonbağlantısı ile herhangi bir uygulama kurmadan web tabanlı olarak yürütülebilir. Düşük giriş gücü ve yüksek voltaj toleransı içeren PFC özelliği ile donatılmıştır, bu yolla enerji tasarrufu sağlamakta ve şebeke voltajını ekonomik kullanmaktadır.

Opsiyonel olarak 220V giriş ile çalıştırılması mümkündür. Yine opsiyonel olarak Digibox kontrol paneli ile makinaya kablosuz olarak bağlı ve kaynakla senkronize çalışan T-LINK akıllı baş maskesi kullanılabilir.

Makina üstünde 500 Amper torcu ile gelmektedir. Ayrıca push/pull ve up/down torç kullanmak mümkündür. Bu torçlar sayesinde makina üzerinde işlem yapmaksızın amper ve ark boyu parametreleri direkt olarak torçtan operatör tarafından yapılabilmektedir. 2 yıl parça ve işçilik garantisine sahiptir.


- 7 inç dokunmatik ekran
Sinerjik MIG/MAG kaynağı yapabilme
MMA - elektrod ark kaynağı yapabilme
TIG kaynağı yapabilme (pulseli TIG opsiyonel)
- Ön gaz ayarı
- Son gaz ayarı
- Burn back (geri yanma)
- Hot start (sıcak başlangıç)
- Arc force (ark gücü)
- Pulse ve double pulse (opsiyonel)
- HD (yüksek tel yığma)
- MIG ROOT kök paso programı
- MIG BRAZING ile farklı tipte malzeme lehimleme
- Ayarlanabilir pulse frekansı
- Dijital kontrol paneli
- Ark boyu ayarlayabilme
- MMA modu için yumuşak başlangıç
- Hafıza
- Enerji tasarrufu, %+15, -20 V gibi yüksek voltaj 
toleransı ve yüksek performans getiren PFC özelliği
- Kaynak programı yükleyebilme
- 10 m. push/pull torç (opsiyonel)
- 500A up/down torç (opsiyonel)

İlgili Resimler

İlgili Videolar

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Buğra'ya Aittir