MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ ALMAK İSTEYEN KAYNAKÇILARIMIZA DESTEK OLUYORUZ!

Buğra Kaynak Makinaları nitelikli işgücünün gelişmesini ve kaynak alanındaki uygulamaların Mesleki Yeterlilik Belgesi sahibi ustalarca yapılmasını desteklemektedir.

Bu doğrultuda firmamız, sosyal sorumluluk projesi kapsamında siz değerli kaynak ustalarının Mesleki Yeterlilik Belgesi'ne sahip olmaları için sınav ücretinin tamamını karşılama kararı almıştır. Böylece kaynakçılarımız herhangi bir ücret ödemeden sınavlara girme ve Mesleki Yeterlilik Belgesi ve kimlik kartı sahibi olma olanağına kavuşacaktır.

Proje kapsamında başvuran ustalarımız, yetkili belgelendirme kuruluşu CTR Uluslararası Belgelendirme ve Denetim Ltd. Şti. tarafından yapılan teorik ve pratik sınavlardan geçmeleri halinde ulusal ve uluslararası geçerli olan Çelik Kaynakçısı- Kaynak Operatörü-Direnç Kaynak Ayarcısı-Doğalgaz Çelik Boru Kaynakçısı Mesleki Yeterlilik Belgesi almaya hak kazanacaklardır.

MYK MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ ZORUNLULUĞU NEDİR?

İş sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı 4 Nisan 2015 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu'nda kabul edilerek 6645 sayılı kanun numarası ile yasalaştı. Kanun 5544 sayılı Mesleki Yeterlilik Kurumu Kanunu'nda da önemli değişiklikler yapmış bulunmaktadır. Bu değişikliklerin en önemlilerinden biri şüphesiz çalışma ve iş dünyasını yakından ilgilendiren belge zorunluluğu getirilen meslekler olmuştur.

Kanuna göre; Tehlikeli ve çok işlerden olup, Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından standardı yayımlanan ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca çıkarılacak tebliğlerde belirtilen mesleklerde, tebliğlerin yayım tarihinden itibaren oniki ay sonra Mesleki Yeterlilik Kurumu Kanununda düzenlenen esaslara göre Mesleki Yeterlilik Kurumu Kanununda düzenlenen esaslara göre Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olmayan kişiler çalıştırılmayacaktır. Kanun kapsamında sınavlarda başarılı olan kişilerin sınav ve belge masrafları İşsizlik fonundan karşılanacaktır.

PROJE KAPSAMINDA MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ NASIL ALINIR?

Kaynakçılarımız Buğra Kaynak Makinaları'nın sosyal sorumluluk projesi kapsamında ücret ödemeden Çelik Kaynakçısı- Kaynak Operatörü-Direnç Kaynak Ayarcısı-Doğalgaz Çelik Boru Kaynakçısı mesleklerinde alabilirler.

Bu mesleklerde belge almak isteyen kaynakçılarımızın, Buğra Kaynak Makinaları Üretim ve Pazarlama Ltd. Şti.’nin çözüm ortağı olan yetkili belgelendirme kuruluşu CTR Uluslararası Belgelendirme ve Denetim Ltd. Şti. firmasının aşağıdaki iletişim adreslerinden başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Başvuru ve kayıt işlemlerinin tamamlanması ile birlikte sınav tarihiniz belirlenecek ve tarafınıza sınavla ilgili detaylı bilgiler iletilecektir.

BAŞVURU İŞLEMLERİ
Ön başvuru için: bugra@bugra.com.tr veya
Tel: 0 312 385 39 12 (pbx)
İlgili: Alp ÇETİNER

İlgili Resimler

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Buğra'ya Aittir