BUĞRA MIG 3060 S

Hava soğutmalı gazaltı kaynak makinası

Şebeke Gerilimi :3 x 380 V
Azami Yerleşik Güç :12,7 KVA
Boşta Çalışma Gerilimi :15-36 V
Gerilim Ayar Kademe Sayısı :Elektronik
Kaynak Akımı Ayar Aralığı :10-350 A
Çalışma Döngüsü :%60-350 A
Tel sürme Hız Aralığı :1-22
Kullanılabilecek Tel Çapı :0,8-1,0-(1,2) mm
Koruma Sınıfı :IP21
Soğutma :F
Boyutlar :380X1230X880 mm 
Ağırlık :124 kg

 

350 A kompakt, 350 A ayrılabilir tel sürme üniteli ve 550 A su soğutmalı olmak üzere üç ayrı modeli ile Buğra Sinerjik MIG serisi sorunsuz ve keyifli bir kaynağın garantisini veriyor.

Çok hassas gerilim ayar olanağı sağlayan yeni nesil tristör kontrol sistemi ile ve kullanışlı sinerjik arayüzü sayesinde demir-çelik, alüminyum ve paslanmaz çeliklerin kaynağı artık çok daha kolay!
Üstelik pulse ve MMA (elektrod kaynağı yapabilme) seçenekleriyle!

Avantajı nedir?
• Kaynak işlemi öncesi birçok parametreyi ayarlamak zorunda olan ve doğru kaynak noktasını bulmakta güçlük çeken amatör ve yarı profesyonel kullanıcılar için idealdir. 
• Gerekli koruyucu gazı ve kaynak telini bağladıktan sonra, yalnızca basit bir gerilim ayarı ile az sıçrantılı kaliteli kaynağı yakalamak mümkündür. 
• Kademe ayarlı (şalterli) gazaltı kaynak makinalarından farklı olarak, elektronik ve hassas gerilim ayarı sağlayan tristör kontrol sistemi ile donatılmış, gerilim ayarı kolaylaştırılmıştır. Amper ise makina tarafından ayarlanır. 
• Kaynağın çatırtısız, yumuşak başlamasını sağlayan soft start (yumuşak başlangıç) ile telin kaynak bitiminde yapışmasını ve krater oluşumunu önleyen burn back (geri yanma) özellikleri standart hale getirilmiştir. Böylece kaliteli kaynak için ayarlanması gereken parametre sayısı azaltılmış, makina gereksiz özelliklerden ve ayrıntılardan arındırılmıştır. 
• Hem yatırım maliyeti, hem de tamir ve bakım masrafı yüksek olan invertör kaynak makinalarına karşı çok daha hesaplı ve dayanıklı bir çözüm olarak üretilmiştir. 
• Avrupa veya Uzakdoğu ürünlerinin karşısında %100 yerli üretim olarak durur, imalatçısı size bir telefon mesafesindedir. 
• CE belgesine sahiptir.

Nasıl çalışır? 
1. Standart gazaltı kaynağı için 1 no’lu anahtar MANUEL konumuna getirilir, 2 no’lu düğme ile gerilim ve 3 no’lu düğme ile gerekli tel besleme hızı ayarlanır. 7 no’lu buton ile tetik konumu (2’li, 4’lü) seçilir ve kaynak yapılır.
2. Sinerjik kaynak için 1 no’lu anahtar SİNERJİK konumuna getirilir. 5 no’lu butonla kaynatılacak malzeme (demir-çelik, alüminyum, paslanmaz çelik) seçilir (burada demir-çelik için karbondiyoksit ve karışım gaz seçeneği de bulunur). 
3. Kullanacağımız tel, 6 no’lu buton ile seçilir. 
4. Bundan sonra yalnızca gerilim ayarı yapmak kalır. 7 no’lu düğme devre dışı kalacak, makine ideal tel hızını ve amperi sizin için ayarlayacaktır. 
5. Farklı kaynak pozisyonlarına geçiş gibi istisnai durumlarda istenirse 4 no’lu düğme ile tel hızında küçük değişiklikler yapmak (arttırıp azaltmak) mümkün olacaktır. 
6. 8 no’lu buton vasıtasıyla gaz sarfetmeksizin tel sürme (tel testi) yapılabilir.

İlgili Resimler

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Buğra'ya Aittir