CEBORA EVO SPEED STAR 520 TS

İnverter multiproses MIG/MAG-TIG-MMA, su soğutmalı

Şebeke Gerilimi

:

400V 50/60 Hz %+15/-20

 

Giriş Gücü

:

26,0 KVA 40%
22,0 KVA 60%
20,5 KVA 100%

Kaynak Sırasında Oluşan Azami-Asgari Güç

:

10 ÷ 520A

Çalışma Döngüsü

:

500 A 40%
470 A 60%
440 A 100%

Kademeli Ayar

:

Electronic

Kullanılacak Tel Boyutları

:

SOLID 0,8/0,9/1/1,2/1,6 (bütün teller)
CORED 1,2/1,6

Azami Tel Makara Boyutları

:

ø 300 mm/15 Kg

Koruma Sınıfı

:

IP 23 S

Ağırlık

:

118 Kg

Boyutlar

:

580X1087X1396 h

CEBORA EVO SPEED STAR 520 TS

İnvertör teknolojisinin MIG/MAG teknolojisi ile buluştuğu % 40’ta 500 Amper, sinerjik, isteğe göre pulse ve double (çift) pulse ile pulseli TIG fonksiyonu yüklenebilen kaynak makinasıdır. Çok inceden, çok kalına her türden metal, paslanmaz metal, alüminyumun kaynağına kadar çok hassas MIG/MAG kaynağı yapma özelliğine sahip olan CEBORA EVO SPEED STAR 520 TS, bu özelliklerinden ayrı olarak TIG ve MMA (elle ark) kaynağı yapabilme özelliklerine sahiptir. Sahip olduğu yüksek çalışma kapasitesiyle günümüz sanayisinde en ağır şartlarda dahi kullanıcılarına sorunsuz bir kaynağın güvencesini veren EVO SPEED STAR 520 TS, 20 mm‘e kadar siyah metal ve paslanmaz metallerin kaynağında, 12 mm kadar olan alüminyum malzemelerin kaynağında çapaksız bir kaynağın garantisini vermektedir.

Makinadaki HD (high deposit-fazla tel yığma) programları sayesinde tel hızı (yani amper), voltaj değişmeksizin arttırılabilmektedir. Bu da –özellikle dolgu kaynağında- daha ekonomik ve rekabetçi kaynak prosesi temin etmektedir.

MIG ROOT (kök paso) kaynak programı vasıtasıyla, boru kaynağı gibi kök paso ihtiyacı olan kaynak proseslerinde (azami 5 mm boşluk ile) ilk paso veya yüksek kaliteli dikey kök paso kaynağı mümkün olabilmektedir.

MIG Brazing özelliği ile, farklı tipte malzemelerin birbirine lehimlenmesi mümkündür.

Opsiyonel pulse özelliğinin, bilimsel olarak yapılan çalışmalar neticesinde kullanıcılarına, çok kalın metallerin kaynağında diğer yarı-mekanik MIG/MAG kaynak makinaları ile yapılan kaynak işlemlerinden daha yüksek bir kaynak kalitesine ve daha iyi bir nüfuziyet sağladığı kabul edilmiştir. Makina kalın metallerin kaynağındaki yüksek kaynak performansını aynı zamanda da ince malzemelerin kaynağında da rahatlıkla göstermektedir. Double pulse (çift pulse) özelliği ise çok ince metallerin kaynağında dahi mümkün olan en az deformasyonu malzemeye vererek mükemmel bir kaynak dikişi ve nüfuziyete olanak sağlamaktadır.

Geliştirilmiş yeni SOUND DIGIBOX ekranı ile bütün proses ve ayarlar daha açık ve anlaşılır şekilde izlenebilir ve ayarlanabilir kılınmıştır.

Makina PFC özelliğine sahiptir, bu sayede makine %99 gibi yüksek bir verimle çalışmakta, enerji tasarrufu sağlamakta ve şebeke voltajını ekonomik kullanmaktadır.

Makinadaki stabil ark boyu ayarlama özelliği sayesinde kaynaklanacak bölgede yapılacak kaynağın dikiş kalınlığından ön gaz ve son gaz ayarlarına, krater doldurma özelliğinden kaynak kep yüksekliğine kadar birçok parametre kolaylıkla operatör tarafından ayarlanabilmektedir. Ark boyu ayarlama özelliği sayesinde makina, ulaşılması zor köşe kaynaklarında dahi kullanıcılarına çok büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

Makinada, değişik kaynak programlarını hafızaya alma, istenilen programı çağırma gibi ve istenilen programı silme gibi özelliklerin yanısıra, RS232 ve USB girişleri vasıtasıyla günümüz sanayisinde az işlenen metallerin kaynakları için program yüklenebilme özelliğine sahiptir (galvaniz gibi..).

Makina üstünde 500 Amper torcu ile gelmektedir. Ayrıca push/pull ve up/down torç kullanmak mümkündür. Bu torçlar sayesinde makina üzerinde işlem yapmaksızın amper ve ark boyu parametreleri direkt olarak torçtan operatör tarafından yapılabilmektedir. 2 yıl parça ve işçilik garantisine sahiptir.

- Synergic MIG/MAG kaynağı yapabilme
- MMA - elektrod ark kaynağı yapabilme
- TIG kaynağı yapabilme (pulseli TIG opsiyonel)
- Ön gaz ayarı
- Son gaz ayarı
- Burn back (geri yanma)
- Hot start (sıcak başlangıç)
- Arc force (ark gücü)
- Pulse ve double pulse (opsiyonel)
- Ayarlanabilir pulse frekansı
- Dijital kontrol paneli
- Ark boyu ayarlayabilme
- MMA modu için yumuşak başlangıç
- Hafıza
- Enerji tasarrufu, %+15, -20 V gibi yüksek voltaj toleransı ve yüksek performans getiren PFC özelliği
- Kaynak programı yükleyebilme
- Su soğutma
- 10 m. push/pull torç (opsiyonel)
- 500A up/down torç (opsiyonel)

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Buğra'ya Aittir