CEBORA EVO SPEED STAR 380 TS

İnverter multiproses MIG/MAG-TIG-MMA, hava soğutmalı

Şebeke Gerilimi

:

400 V
50/60 Hz

 

Giriş Gücü

:

16,6 KVA Max

Kaynak Sırasında Oluşan Azami-Asgari Güç

:

10 ÷ 380A

Çalışma Döngüsü

:

380 A 40%
340 A 60%
310 A 100%

Kademeli Ayar

:

Electronic

Kullanılabilecek Tel Çapı

:

0,8/0,9/1/1,2/1,6 mm Fe-Paslanmaz
0,9/1/1,2/1,6 mm AL

0,8/0,9/1,0/1,2 mm Cu-Si 3%

0,8/1,0/1,2/1,6 mm Cu-Al8 (AlBz8)

1,2/1,6 mm Özlü tel

Azami Tel Makara Boyutları

:

ø 300 mm/15 Kg

Koruma Sınıfı

:

IP 23 C

Ağırlık

:

92 Kg

Boyutlar

:

588X1057X985 mm h

Cebora invertör multifonsiyon MIG serisinin bu yeni üyesi, sade tasarımı ile birlikte kompakt ve fonksiyonel yapısı ile de dikkat çekiyor. Evo Speed Star 380 TS %40 çalışma döngüsünde 380A verimle, muadilleri arasında en yüksek performansı sergiliyor.
Üç fazlı (400V) Evo Speed Star 380 TS, invertör teknolojisiyle üretilmiş sinerjik (kaynak parametrelerini otomatik olarak ayarlayabilen) opsiyonel olarak pulse yüklenebilen güç kaynağıdır. Üç kaynak türünde de (MIG, DC TIG ve MMA) kullanıma olanak tanır. Her türden metal, paslanmaz çelik ve alüminyum kaynağında mükemmel sonuç garantisi verir. Sıfır sıçrama ile kalın malzemelerde olduğu gibi ince malzemelerde de en az deformasyonla en iyi sonucu almak mümkündür.
Makina dört çekişli tel sürme sistemi ile donatılmıştır; farklı tel tipleri, kalınlıkları ve malzemeleri kapsayan geniş bir kayıtlı sinerjik program hafızasına sahiptir. En çok kullanılan kaynak ayarlarını içeren bu programlar sayesinde voltaj ve amperaj gibi kaynak ayarlarını yapmaya gerek kalmıyor ve özel kaynak tiplerini sonradan hafızaya almak mümkün olabiliyor. Ön panelde bulunan USB ve RS232 portu sayesinde üretici firma tarafından yapılan en yeni güncelleştirmeler makinaya yüklenebiliyor.
Sade ve kolay anlaşılır kontrol paneli sayesinde operatör istediği fonksiyona zahmet çekmeden ulaşabiliyor, gerekli ayarları kolayca yapabiliyor. Kullanım kolaylığını arttırmak amacıyla aşağıdaki fonksiyonlara doğrudan ön panelden erişim sağlanmıştır:
• Kaynak türü (MIG, DC TIG, MMA)
• 2 – 4 tetik konumları
• yapılacak iş seçimleri (kullanılan programlar gibi)
• gaz ve tel testi
Makinada kök paso uygulamaları için özel oluşturulmuş programın yanı sıra, HD (high-deposit / yüksek yığma) özelliği de mevcuttur. Bu özellikle voltajı arttırmaksızın amperi arttırarak daha ekonomik kaynak yapmak mümkündür. Su soğutma birimi de opsiyoneldir. Modüler bir otomatik trafo sayesinde 200V – 220/230V ile çalıştırmak mümkündür. Düşük giriş gücü ve yüksek voltaj toleransı içeren PFC özelliği ile donatılmıştır.
Makina iki yıl parça ve işçilik garantisine sahiptir.

- MIG/MAG, MMA (elektrod) ve DC TIG kaynağı yapabilme
- Ön gaz ayarı
- Son gaz ayarı
- Pulse (opsiyonel)
- Double pulse (opsiyonel)
- Pulseli TIG özelliği (opsiyonel)
- Dijital OLED kontrol paneli
- Hafıza
- Synergic
- Su soğutma (opsiyonel)
- Kök paso uygulamaları için özel program
- HD (yüksek yığma) uygulaması için özel program

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Buğra'ya Aittir